Život je boj, láska je hřích,proto si pamatuj, že vyhraje smích!

Listopad 2007

Thank you :o))

30. listopadu 2007 v 19:09 About blog
Jéé ta návštěvnost je krásná, děkuju moc!! Je to takové jubileum, 10 000... Woow, vůbec jsem to nečekala, opravdu děkuju =) Ano, návštěvnost je jedna věc. Ale ta hlavní věc je ta, že jsem tu poznala vás, skvělé lidičky a vy víte koho tím myslím :o) Mám velkou radost za to, že si třeba čtete mé vlastní články a když mě třeba chytne nějaký ten splín, tak mě povzbudíte, já si toho vážím. Je to krásný pocit, sednout si k počítači, rozjet si svůj blog a teď zjistit, že mi někdo napsal komentář a přečíst si ho, to mi udělá vždy velkou radost, proto děkuju za to, že děláte mé dny ještě krásnějšími =) Budu ráda, když nás přibyde a i těch komentíků, když bude třeba víc, moc ráda každému na komentík odepíšu a ráda navštívím i vaše blogy, případně spřátelím blogy, nebo budu právě ten váš blog navštěvovat pravidelně a ráda :o)
Wedding,Valentine's Day,Father's Day,Mothers Day,Gift Tag,Anniversary Card,Valentine Card,Christmas Card,Birthday Card,Tea Party,Stag Night,Bachelorette Party,Slumber Party,Office Party,Garden Party,Baby Shower,Wedding Invitation,Vibrant Color,Multi Colored,Bright,Business Card,Petal,yellow background,Ideas,Concepts,Party,Invitation,Brightly Lit,Text Messaging,Text,Inspiration,Birthday Invitation,Greeting Card,Bouquet,Rose,Yellow,Copy Space,Single Flower,Flower,Congratulating,Birthday
Jak se můj blog dostal k 10 000 návštěvníkům? Aneb historie :o)
-Založila jsem ho dne 4. 8. 2007, o letních prázdninách, z toho důvodu,že mě baví psát články a chtěla jsem poznat nějaké dobré lidičky =)
-V srpnu se dá se říct prvním pravidelným návštěvníkem stala Haní a spoustě věcí mě naučila =) V srpnu jsem taky poznala Karolínku, která mi toho dala taky hodně =) Další pravidelnou návštěvnicí se stala i kikča se zajímavým blogem, který moc ráda navštěvuju a taky ráda čtu kikčiny inteligentní názory =)
-V září si svůj blog založila i moje super kamarádka Kikča a stala se též pravidelnou návštěvnicí =) Později jsem poznala i další supr holčinu z Prahy, Lízu se kterou si mám taky hodně co říct :o) Koncem září si založil blog i nejlepší kamarád Petr. A díky soutěži o nej blog jsem poznala skvělou holku, Miky :o)
-V říjnu jsem poznala další fajn dívčinu, Thiu, která svůj první blog musela zrušit, ale na její druhý dnes chodím moc ráda =)
-Listopad s sebou přinesl jak jinak než další milou holčinu, Keiru i její blog dnes navštěvuju moc ráda :o)
Doufám,že nás bude čím dál víc a hlavně, ať můj blog splňuje to, o co se snažím a dělám to s radostí- ať přispívá k vaší dobré náladě a nutí vás k úsměvu!! :o)))))
Za to jubileum, 10 000 vám mockrát děkuju, mám z toho vážně radost :o)
Tady je klip pro vás všechny, co teď čtete a taky pro můj blog :o*

Anketa

30. listopadu 2007 v 17:59 Anketky
Tak jsem se dneska ve škole dozvěděla,že příští úterý nepůjdeme do školy.. Víte, co myslím.. Ta kauza týkající se ministerstva školství.. Tak mě zajímá, vy taky nejdete do školy z důvodu stávky?? Jen tak pro zajímavost.. Jako můj názor- mně je to v postatě jedno, jestli půjdu v úterý do školy, nebo ne, má to pozitiva i negativa, i když jeden den volna určitě neuškodí =)
Isolated On White,People,Ideas,Concepts,Serene People,Symbols Of Peace,Teamwork,Team,Togetherness,Partnership,Cooperation,Freedom,Child's Play Clay,Multi Colored,Figurine,Group of Objects,Group Of People,Multi-Ethnic Group,Variation,Unity,Protest,Placard,Blank,Politics,White Background,Showing,Copy Space,Marching,Symbol,Labor Union,Isolated,Advertisement,Picket Line,Social Issues,Color Image,Crowd,Conflict,Parade,Strike,Action,Spectrum

Písnička .:pátek:.

30. listopadu 2007 v 17:54 Hudba
Tak dnes je už pátek a tak jsem si řekla,že dnes věnuju písničku uplně vám všem, co teď čtete tento článek =) Mějte se krásně :o*
Dnes věnování pro: Vás všechny s díky,že chodíte na můj blog :o)
Song: What you waiting for?
Intrerpret: Gwen Stefani
Vím,ta písnička nemůže vyhovět každému, berte to tak,že je taková energická a snad by některé z vás mohla i pozitivně naladit x)

Písnička .:čtvrtek:.

29. listopadu 2007 v 14:47 | !vkA |  Hudba
Máme tu čtvrtek a to znamená,že je čas na další písničku =) Včera jsme tu měli písničku od Avril Lavigne, tak dáme dnes opět jiný žánr :o) Bude to skupina, které se mně osobně líbí, konkrétně Kaiser Chiefs =) A protože už jsme tu od nich měli skvělou písničku "Ruby" tak dnes následuje další hit x)
Dnes věnování pro: kikču z blogu www.barvy-laky.blog.cz protože se jí líbí song Ruby a Kaiser Chiefs umí vykouzlit úsměv na tváři =)
Song: Everything is average nowadays
Interpret: Kaiser Chiefs

Omluva: nešel internet

28. listopadu 2007 v 15:26 | ivka |  About blog
Tak se vám všem omlouvám milí návštěvníci. Teď jsem asi dva dny neměla přístup na internet, protože nám nešel, proto se na mém blogu zobrazovaly jen předem připravované články a nemohla jsem odpovídat na komentíky.. Takže to hned půjdu s radostí napravit =)Bylo mi smutno po každém blogu, který navštěvuju,celkově internet mi strašně chyběl.. Ale musím se zarazit.. Co to tady zase říkám? Vždyť bych měla být ráda,že internet vůbec mám a že mám takové starosti, jako že mi nejde internet.. Takže keep smiling :o))) Doufám,že se máte všichni hezky, hned vám jdu napsat :o*
Keyboard Player,Computer Keyboard,Business,Human Finger,Keypad,Close-up,Human Hand,Nail,Computer,Laptop,Females,Typing,Working,Technology,White,Occupation,Job,Ideas,Diary,Planning,Innovation,Wireless Technology,Office,Alphabet,Blackboard,Communication,Using Computer,Desktop PC,Macro,Number,Computer Part,Information Medium,Input Device,Key,Single Object,PC,peripherals,qwerty,Equipment,Symbol,Internet,typeset

.:Písnička středa:.

28. listopadu 2007 v 13:30 | ivka |  Hudba
Máme tu středu a s ní videoklip na dnešní den a tentokrát se přeneseme opět k zcela jinému žánru, než byl ten včerejší.. Ano, dnes tu je písnička od Avril Lavigne =)
Dnes věnování pro:Kikču ,protože se nám obou tato písnička líbí a protože je kamarádka=)
Interpret: Avril Lavigne
Song: Keep holding on

.:Písnička úterý:.

27. listopadu 2007 v 11:35 | !vkA |  Hudba
Včera jsme měli skupinu U2, tak dnes bude něco z uplně jiného soudku, takže snad potěším příznivce tohoto žánru =) A příznivci jiného žánru skočte buď na ty U2, nebo na uplně jiný článek =) Nicméně, písnička na dnešní den je od Eminema a stejně jako písnička ze dne včerejšího se mi zdá uplně super =)
Dnes věnování pro: Lízu , protože hip-hop je hip-hop a obě víme,že má své kouzlo =)
Song: Without me
Interpret: Eminem

Jídlo: JABLKA

26. listopadu 2007 v 16:00 Zdravý životní styl
Našla jsem hezký článek o jablcích a myslím,že bychom ho měli brát vážně, my, kterým není lhostejné, co jíme. Pokud vás zajímá zdravá strava, potom čtěte v celém článku =)
Apple,Unhealthy Eating,Dieting,Eating,Energy,Human Face,Females,Food,Freshness,Fruit,Girls,Smiling,Healthcare And Medicine,Healthy Eating,Isolated,Women,Lifestyles,Loss,Animal Mouth,Human Mouth,Nature,nourish,Overweight,Organic,People,White,Close-up,Red,Human Hand,Macro,Drop,Water,Water

Týden písniček! =)

26. listopadu 2007 v 12:20 Hudba
Tákže vyhlašuju týden písniček! Každý den tohoto týdne zveřejním jednu písničku, budu se snažit, aby byly z různých žánrů ju? =) Dnes je pondělí, 26.11.2007 a dnes to bude písnička od skupiny U2, protože jak jistě víte, tuto skupinu fakt můžu =)
Dnes věnování pro: Karolínku a to i kvůli textu písničky, my víme.. ;-)
Song: ONE
Interpret: U2
A aby to bylo to pravé ořechové, tak vám sem dám i text této písničky =)
Text:
Is it getting better?
Or do you feel the same?
Will it make it easier on you now?
You got someone to blame
You say
One love
One life
When it´s one need
In the night
One love
We get to share it
Leaves you DARLING if you
Don´t care for it

Did I disappoint you?
Or leave a bad taste in your mouth?
You act like you never had love
And you want me to go without
Well it´s

Too late
Tonight
To drag the past out into the light
We´re one, but we´re not the same
We get to
carry each other
carry each other
One

Have you come here for forgiveness?
Have you come to raise the dead?
Have you come here to play Jesus?
To the lepers in your head

Did I ask too much?
More than a lot.
You gave me nothing,
Now it´s all I got
We´re one
But we´re not the same
See we
Hurt each other
Then we do it again
You say
Love is a temple
Love a higher law
Love is a temple
Love is a higher law
You ask me to enter
But then you make me crawl
And I can´t keep holding on
To what you got
When all you´ve got is hurt

One love
One blood
One life
You got to do what you should
One life
With each other
Sisters and my
Brothers
One life
But we´re not the same
We get to
Carry each other
Carry each other
One...
One...

extended version

Can You hear us coming Lord
Can You hear us call
Feel us knocking
We´re knocking at Your door
Skupina U2 :
Videoklip:
A přeju úspěšné a pěkné pondělí :o))

Úvod k nové rubrice =)

25. listopadu 2007 v 16:15 | ivka =) |  Zdravý životní styl
Zakládám novou rubriku "Zdravý životní styl", je to z toho důvodu,že poslední dobou, tedy zhruba tři měsíce, od té doby, co znám IG a Bridgetku, začínám stále víc přemýšlet o tom, co jím a jak se stavím k vlastnímu tělu. Nevím, jak mám holkám poděkovat za to,že jsem si díky nim spoustu věcí ohledně zdravého životního stylu uvědomila. :o)
Do této rubriky budu přispívat různými užitečnými články o potravinách, články ze známých serverů, podporujících zdravý životní styl, dále potom články o hubnutí, různé zajímavosti a možná i mé vlastní články, týkající se tématu. Doufám,že se najdou tací z vás, komu tato rubrika přijde vhod a pokud ne, máte tu jiné rubriky, které vás snad osloví =)
Podle mě je hodnotná strava velmi důležitá a záleží mi na ni =)
Mějte se krásně :o*
Vegetable,Food,Fruit,Healthy Eating,Green,Red,Crop,goodies,Groceries,Nutrient,Food And Drink,Food Staple,Snack,Dietary Fiber,Nature,nonfat,Organic,Apple,Sweet Food,Collection,Arrangement,Variation,Grape,Pepper,Tomato,Edible Mushroom,Banana,Lettuce,Onion,Carrot,Orange,Raw Potato,Garlic,Pear,Pineapple,Asparagus,Cauliflower
Health Spa,Wellbeing,Body Conscious,Bottle Cap,Purified Water,Non-alcoholic Beverage,Hand Weight,Warming Up,Body Building Exercises,Exercise Class,Barbell,Water Bottle,pixhook,Weights,Exercising,Dumbbell,Drink,Refreshment,Water,Water,Bottle,Healthy Eating,Healthy Lifestyle,Health Club,Gym,Vertical,Bubble,Towel

Zpomalený blog.cz ?

25. listopadu 2007 v 11:18 | !vkA |  About blog
Zase mi to háže errory lidi =D Nejvíc mě štve, že se chci jít podívat, co je u vás, blogařů nového a nemůžu, protože "Stránku nelze zobrazit", nebo ani nejde najít... Jinak omlouvám se,že jsem včera nepřidala ani jeden článek, ale prostě mě štval blog.cz a myslela jsem si,že beztak moc lidí na můj blog včera nepřišlo.. Večer jsem byla pařit, ale nějak zvlášť se to nevydařilo.. Nevadí, doufám,že ty technické problémy se ztratí a pojedeeeem dál =)
Frustration,Business,Student,Error Message,Problems,Surprise,Motion,Action,Disbelief,Laptop,Computer Keyboard,Computer,Displeased,Awe,One Person,Women,Pink,Isolated,White Background,Caucasian,White,20s,30s,Horizontal,Copy Space,Hand Raised,Mouth Open,Talking,Single Word No,Shouting,Shock,Irritation,Staring,Working At Home,Professional Occupation,Telecommuting,Teacher,Businesswoman,Internet,E-Mail,Discovery,Using Computer,Beauty,Beautiful,Horror,Confusion,Caught With Your Pants Down,Embarrassment,Modern,Girls,Femininity,Females,Ecstatic,Excitement
Jinak co se týče novinek o blogu, tak příští týden se můžete těšit na "týden písniček" v rubrice hudba, tzn. že každý den se tam objeví písnička z různých žánrů, najdete tam k ní i text a videoklip a chystám i nějaké věnování =) Takže, jak by řekla Lucka Borhyová s Reyem Korantengem "Zůstaňte s námi" nebo spíš se mnou =) Mějte se moc hezky!!! =)

.:Weekend:.

23. listopadu 2007 v 20:15 Zábava x)
Tý jo tak tu máme opět víkend! =) Vzhledem k tomu,že jsem si vzpomněla na jednu písničku od "Limp Bizkit" tak vám ji sem dávám a tím pádem nese titul písnička na tento víkend =) Takže "Behind blue eyes"
A obrázek by taky neměl chybět x)
Lying On Front,0-6 Months,Indoors,Studio Shot,Leisure Activity,Relaxation,Male,Females,Boys,Girls,People,One Person,Beautiful,Cute,Baby,Toddler,Child,2-3 Months,Serious,Black Hair,African Ethnicity,African Descent,Horizontal,White Background,Multi Colored,Towel,Rubber Duck,Lying Down,Affamily2007
Jééé mně se ten obrázek tak líbí!!! O:-)
Přeju krásný víkend, co nejvíce pozitivní energie a spoustu zábavy! =)

lol =D to mě dostalo =D

23. listopadu 2007 v 14:30 Super
Tento obrázek mě teda dostal =DD
Asi to znáte, ale já to vidím poprvé a fakt mě to rozesmálo =D
Bonus:
S úsměvem jde všechno líp =)))

Vánoční reklamy =))

22. listopadu 2007 v 19:50 Anketky
Tak mě inspirovala kikča =) A rozhodla jsem se,že udělám anketku o Vánočních reklamách =) Podle mě jsou ve většině případech fajné :o) A jaká je vaše oblíbená Vánoční reklama? A do komentářů mi klidně můžete napsat, která reklama obecně se vám líbí a která zase ee =) Já osobně nemusím tu reklamu na minerálku se sukralozou.. :o! Takové to: ,,Chceš zhubnout? Tak všechno, co je nad.....je moc! " xD Fakt to nemusím teda...

22.11.- Tak nějak divně...

22. listopadu 2007 v 16:50
Je mi tak nějak divně...
Pain,Human Age,Aging Process,Back,The Human Body,Brace,Chiropractor,Cramp,Crowded,Physical Impairment,Uncomfortable,Sport,Exercising,Relaxation Exercise,Females,Healthcare And Medicine,Healthy Lifestyle,Physical Injury,injuiry,Ligament,Massaging,Muscular Build,Human Neck,Shoulder,sporting,Strength,Effort,Emotional Stress,Physical Pressure,Stretching,Loving,Love,throb,Backache,back-ache,neck pain

Oranžová / žlutá

22. listopadu 2007 v 13:15 Barvy
Na dnešek připadl článeček o milých barvách-žluté a oranžové, obrázky jsou tady důle :o)
Summer,Abstract,Backgrounds,Pattern,Design,Red,Yellow,Horizontal,Vector,Star Shape,Star,Flowing Water,Flowing,Sunrise,Sunlight,Sun,Brightly Lit,Vibrant Color,Bright,Shiny,Swirl,Space,Glitter
Time,Traffic,City Life,Urban Scene,Highway,City,Speed,Boredom,Slow,Transportation,Lighting Equipment,Illuminated,Multiple Lane Highway,Driving,Preserves,Land Vehicle,Drive,Car,Crowded,Traffic Jam,People Traveling,Business Travel,Travel,Car Pooling,Dividing Line,Waiting In Line,In A Row,Bumper,Commuter,On The Move,Crawling,Horror,Stationary,Fuel and Power Generation,People,slowdown,Truck,Frustration,Emotional Stress,Gasoline,Occlusion,rushhour,Headache,California,City Of Los Angeles,Los Angeles County,Sunlight,Sun,Silhouette,Sunset,Sunrise,Dusk,Dawn,Night,Headlight,Shadow
Vanilla,Still Life,Food,Orchid,Flower,Petal,Pebble,Plate,Pod,Sugar,Brown,Crystal,Stone,Sweet Food,Bean,Fruit,Spice,Seasoning
Vanilka.. :o) Zbožňuju její vůni..
Tropical Fruit,Single Object,Horizontal,Isolated,Medium Shot,Banana,Cream,Fat,Food,Front View,Fruit,Full Length,Ingredient,Isolated On White,Ripe,Sweet Food,Refreshment,Tropical Climate,Vegetarian Food,White Background,Yellow
Food,Yellow,Cheese,Dairy Product,Hole,Slice,Life,Dinner,Descriptive Color,Delicatessen,Merchandise,Meal,Dessert,Fat,Snack,Gourmet,Swiss Culture,Part Of,Eating,Vegetarian Food,Full Length,Cutting,Close-up,Food And Drink,Icon,Lunch,Freshness,Italian Culture,Milk,Farm,Parmesan Cheese,Image,Healthy Eating,Nature,Protein
Orange Juice,Orange,Orange,Juice,Drink,Soda,Freshness,Fruit,Juicy,Liquid,Cold,Drinking,Healthy Eating,Healthy Lifestyle,Nutritional Supplement,Food And Drink,Glass,Glass,icecold,ice-cold,Eating,Leisure Activity,Enjoyment,Sweet Food,Drinking Straw
Freshness,Vanilla,Still Life,Citrus Fruit,Tangerine,Orange,Orange,Food,Orchid,Flower,Petal,Peel,Ripe,Pebble,Pod,Sugar,Crystal,Stone,Plate,White,Chopped,Fruit,Spice,Seasoning
Selective Focus,Autumn,Red,Yellow,Japanese Maple,Leaf,Nature,Focus,Japan,Plant,Forest,Tree,Vibrant Color,Bright,Copy Space,Backgrounds,Abstract,Sunlight,gradation
Yellow,Green,Perfection,Gardening,Elegance,Petal,Idyllic,Flower Bed,Leaf,Flower,Blossom,Floral Pattern,Plant,Fragility,Decoration,Descriptive Color,Color Image,Bunch of Flowers,Vibrant Color,Bright,Flower Head,Beauty,Spring,Single Flower,Sunflower,Field,Farm,Nature
Taffy,Baking,Snack,Indulgence,Candy,Fun,Orange,Orange,Yellow,Jack O\' Lantern,Autumn,Falling,Child,Parent,Safety,Outdoors,Childhood,october 31,Offspring,halloween party,Horror,Spooky,Shock,Excitement,Goblin,ghoul,Basket,Bucket,Chocolate Candy,Chocolate,Overflowing,Trick Or Treat,Halloween,hallows eve,October,Travel Destinations,Vacations,Holiday,Candy Corn,Eyeball,White Background,Pumpkin,Pampering
Doufám,že vás chytl optimismus :o)))

Názvy písniček.. /úvaha/

21. listopadu 2007 v 15:40 Hudba
Teď mě tak napadlo zamyslet se nad názvy písniček, protože některé jsou vážně zajímavé.. Třeba teď poslouchám song "Working class hero" od skupiny Green day a to tuším znamená: Hrdina dělnické třídy. Písničky nemají ty názvy jen tak pro nic za nic.. Ale asi nad tím mnoho lidí moc nepřemýšlí, co písnička znamená, ale spíš ji jen poslouchají.. Ale baví mě hledat na všem krásu a ta je i v textu písniček, krása a hloubka.. Takže tady je pár mnou vybraných názvů:
Beautiful,Sound,Beauty,Caucasian,CD,Close To,Closed,Togetherness,Close-up,Digital Display,Digitally Generated Image,Party DJ,Disc Jockey,Headphones,Enjoyment,Animal Eye,Human Eye,Human Face,Females,Girls,Grape,Animal Hand,Human Hand,Indiana,Human Lips,Listening,Human Mouth,MP3 Player,Music,,People,Portrait,Fine Art Portrait,Relaxation,Teenager,Time Out Signal,Moving Up,Women,Child

Souhlasím!

20. listopadu 2007 v 19:54 Může se hodit..
S tím, co teď bude následovat absolutně souhlasím! Je to strašně smutné =( Ale je to tak..... Nemám ráda, když si někdo z nás pořád na něco stěžuje a přitom.... Zařazuju to do rubriky "Může se hodit", protože toto se může hodit, až budeme zase s něčím nespokojení, třeba s tím,že nám nejede blog.cz nebo ICQ... Toto si prosím přečtěte a případně si to zkopírujte na své blogy, aby si to uvědomily i další z nás, protože je to pravda..
Vadí ti něco? Máš nějákej problém?
Nerad chodíš do školy?
Oni chodí rádi....
Nerad ovoce nebo zeleninu?
Oni si nevybírají....
Jsi na dietě?
Oni na ni umírají...
Vadí ti, že se ti rodiče pletou do života?
Oni nemají rodiče...
Nudí tě pořád stejné hračky a hry?
Oni nemají na výběr...
Koupili ti adidas a ty jsi chtěl nike?
Tady mají jen jednu značku...
Vadí ti, že musíš v 8 večer spát?
Oni se nechtějí probudit...

Ještě si myslíš, že máš plno starostí? Rozhlédni se okolo sebe a děkuj za všechno co máš. Máme štěstí, máme víc než potřebujeme, abychom byli šťastní. Přestaňme si stěžovat a pomáhejme si!


Třídní schůzky.......

20. listopadu 2007 v 17:28 | !vkA
Oou...Dneska máme ve škole třídní schůzky a mami už je tam nějak podezřele dlouho..... Docela se bojím tý jo...O některých známkách jsem vůbec neřekla, nejhůř jsem na tom ve fyzice. Matika taky není zrovna slavná..jinak docela v pohodě naštěstí =) Ale mám fakt špatný pocit,protože nechci zklamat.. Docela se za tu známku z fyziky a matiky stydím....
Mně fyzika nejde, stejně jako většině třídy, nechápu ji, nesnáším ji a navíc se mi nelíbí systém výuky naší profesorky..Ale řekla jsem si,že sama sobě dovolím, mít z fyziky 3, potom ještě můžu z matiky,ale jinak prostě z ničeho jiného!!! A z angličtiny musím mít 1 a navíc v ní musím být nejlepší, protože nechci zklamat angličtinářku ani rodinu... Matika mi moc nešla,ale ze čtvrtletky jsem dostala 2 :o) a teď jsem se rozhodla,že se budu do matiky poctivě, ale opravdu poctivě učit! Musím se zlepšit.. Prostě musím !! Asi to znáte všichni, ten pocit, kdy nechcete zklamat a rozhodnete se zlepšit, myslím,že je i na místě písnička od U2 "one" podle názvu "jedna" takže tady je a držím palce, pokud máte dneska taky třídní schůzky =)

..::2::textíky::..

20. listopadu 2007 v 15:12 Texty songů
Už dlouho jsem do tejto rubriky nic nepřidala, tak to udělám dnes =) Dneska potěším asi především příznivce rapu =) Dám vám sem text songu "Without me" od Eminema x) Já teď zkouším rapovat ten refrén xD Mám ze sebe dost =D A další text zase potěší příznivce skupiny My chemical romance, bude to text hitu "Teenagers"
Takže komu se jedna z písniček, nebo obě páčí, jsou tu pro vás v celým článku x)